Darıca / Kocaeli
ARA
Telefonla Ara

Epoksi Kaplama

0262 654 02 99

Epoksi Kaplama hizmetinde firmamız Türkiye'nin en iyi Epoksi Kaplama hizmetini sunmakta iddialıdır. Firmamızı tercih edere en doğru kararı vermiş olursunuz. Bizimle iletişim kurmak için web sitemizdeki iletişim formunu doldurabilir, e-mail gönderebilir ve telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 
Epoksi akışkan bir madde olup, yapışkan özellikteki bir reçine türüdür. Suya, baza, aside, yanmaya, aşınmaya karşı dirençlidir. Sıvı haldeki epoksi, 24 saat içinde kurur ve bir hafta içinde ise son sertliğine kavuşmuş olur. Epoksi avantajları sebebi ile zemin kaplamada tercih edilmektedir. Zeminlerin çeşitli sebepler ile yıpranması mümkündür. Bu yüzden zemini koruma amaçlı epoksi kaplama yapmak, büyük işletmeler için bir gereklilik haline gelmiştir. Sadece koruma amaçlı değil, aynı zaman da görsel olarak hoş bir görüntü oluşturmak için de tercih edilmektedir. Epoksi kaplamada pek çok renk ve görüntü seçeneği mevcuttur. Epoksi kaplama pek çok alanda kullanılmaktadır ve uygulama alanına ve uygulanış şekline göre pek çok kaplama çeşidi de vardır.

Epoksi Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi kaplama uygulamaları konut içi ve konut dışı pek çok alanda kullanılabilmektedir. Alışveriş merkezleri, otoparklar, hastaneler, sanayiler, fabrikalar, ofisler ve iş yerleri gibi pek çok mekanda uygulanabilmektedir. Konut içi olarak ise banyo, tuvalet ve mutfaklarda kullanılabilir. Değişik alanlarda ihtiyaç duyulan epoksi kaplama uygulamaları ortama birçok fayda sağlamaktadır.

Epoksi Kaplama Çeşitleri

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama: Ek yeri olamadan tek parça uygulanabildiği için hijyeniktir. Kimyasallara karşı da dayanıklılığı yüksektir. Fabrika, otopark, alışveriş merkezleri ve daha pek çok mekanda kullanılmaktadır.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama: Kolay temizlenebilir, fiziksel ve kimyasal dayanıklılığı orta seviyededir. Hastaneler, ilaç, gıda, tekstil ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır.

Epoksi Mortar Zemin Kaplama: Pürüzlü veya yarı pürüzlü bir kaplamadır, kimyasal ve fiziksel dayanıklılığı yüksektir. Ağır sanayide, makine, kimyasal, elektrik, otomotiv ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır.

Portakal Epoksi Zemin Kaplama: Portakal görünümde kaplama oluşur ve hem görsel olarak hem de kaymazlığı sebebi ile tercih edilmektedir.Epoksi Boya: Estetik amaçlı olarak zemin kaplama üstüne istenilen renkte ve desende boyama yapılabilmektedir. Dekoratif amaçlı olduğu gibi tanıtım amaçlı olarak logo ve desen uygulaması da mümkündür.

Epoksi Kaplama Avantajları

- Kaplama parlak ve pürüzsüz olduğundan kolay temizlenebilir yapıda, kir ve toz tutmaz.

- Hijyeniktir, antibakteriyal özelliği ile bakteri de barındırmaz.

- Fiziksel ve kimyasal olarak yüksek bir dayanıklılığa sahiptir ve darbe ile ağır trafikten etkilenmez. Bu sayede uzun ömürlü olur.

- Aşınmaz, çizilmez, yanmaz ve kaymaz özelliktedir.

- Sıvıları geçirmez, nem sonucu rutubet oluşumu oluşturmaz.

- Kolay uygulanabilir özelliği sayesinde hızlı olarak da yapılabilmektedir.

- Uzun ömürlü olduğu için ekonomik bir tercihtir.

- Epoksi kaplama uygulanan mekandaki çalışanlar ve iş makineleri içinde çok yararlıdır. Ortamdan kaynaklı hastalıkların ve arızaların önüne geçilmiş olur.

- Estetik amaçlı da kullanır, geniş çeşitlilikte renk ve desende seçenekler mevcuttur.

- Kaplama eksiz olarak tek parça uygulanabilir.

- Yalıtkan ve yüksek gerilime karşı dayanıklı yapıdadır.

- Normalde yalıtkan olmasına rağmen elektriksel iletkenlik istendiği durumda farklı türde bir epoksi kaplama yapılabilir.

- Antistatik özelliğinden dolayı da tozumanın çok olduğu ortamlarda kullanılması bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Epoksi Kaplama Fiyatları

Epoksi kaplama fiyatları uygulama çeşidine, uygulama yerine ve boyutlarına, epoksinin kalitesine, uygulanacak kalınlığına göre değişmektedir. Ayrıca uygulamayı yapacak ustaya ve kullanılacak markaya göre de epoksi kaplama fiyatları değişmektedir. Şehirden şehre de epoksi

kaplama fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Firma olarak İstanbul, İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere tüm bölgelerde uygun fiyatlar ile hizmetinizdeyiz.

20 yıllık tecrübe ve birçok referansımız ile kaliteli hizmet denince akla gelen adresiz.

SIK SORULAN SORULAR
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.

REFERANSLARIMIZ